Masaż Lomi lomi nui

Dla tych którzy, jeszcze nigdy nie mieli okazji spotkać się z masażem hawajskim a chcieli by wiedzieć więcej, postaram się w miarę prosto to objaśnić. Proszę mi wierzyć, łatwiej jest ten masaż odczuć aniżeli go dokładnie opisywać. Nie ma on nic wspólnego z masażem klasycznym, nie technika ma tu znaczenie. Opisać ten masaż „ technicznie ” jest generalnie bardzo trudno.

Lomi jest hawajskim słowem określającym masaż, a dosłownie ” aksamitny dotyk miękką łapą zadowolonego kota ”. Jest to masaż, który przekazuje jedyne w swoim rodzaju uczucie zadowolenia i błogości. Każdy masaż jest wyjątkowy, niepowtarzalny i dla tego wrażenia za każdym razem mogą być zupełnie inne.

1Przed każdym masażem ważną sprawą jest rozmowa. Nie wyobrażam sobie by do masażu podejść „ chłodno ”, bez jakiejkolwiek informacji o osobie, która przyszła na masaż, o jej dolegliwościach, urazach na które powinienem szczególnie uważać. O formie i przebiegu masażu staram się zawsze dokładnie opowiedzieć, by rozwiać wszelkie wątpliwości i nasuwające się pytania. Można pokusić się o stwierdzenie, że podczas takiej rozmowy buduje się zaufanie pomiędzy „ tancerzem ”- masażystą, a „ świątynią ” czyli pacjentem. Ciało na stole w/g hawajczyków jest “świątynią” , którą z należytym szacunkiem, oddaniem należy się zaopiekować i uszanować. Gdy osoba przychodzi na masaż po raz pierwszy to nazywam ten masaż „ poznawczym ”, ponieważ ludzie go nie znają i starają się niekiedy pomagać przy nim, śledzą ruchy ciałem i wzrokiem. Wszystko co pacjent przynosi do gabinetu jest traktowane w pełni powagi, zaufania i poszanowania prywatności.

Masaż trwa około 90-120 minut. Wykonuje się go przy muzyce relaksacyjnej, blasku świec i olejkach eterycznych. Również bardzo ważnym elementem jest picie dużej ilości wody mineralnej nie gazowanej, przed jak i po masażu.

2Przychodząc na masaż, ludzie przynoszą różne swoje intencje, prośby o zmiany. Hawajczycy przynosząc takie intencje zapalali w świątyniach świece, co dodawało mocy tym intencjom. Jeżeli ktoś ma taką potrzebę zawsze może to uczynić.

Tak jak już wspominałem, każdy masaż jest niepowtarzalny i każdy z nas jest inny, dlatego podczas masażu ciało samo mówi mi kiedy dotyk jest silniejszy, kiedy słabszy, gdzie musimy zwrócić baczniejszą uwagę na napięcia mięśniowe. Gdy osoba wyrazi już chęć, przystąpienia do masażu, pozostawiam ją samą w ciepłym gabinecie, by mogła się przebrać w ręcznik. Najlepiej aby osoba masowana była bez bielizny, przykryta tylko ręcznikiem. Praca z ręcznikiem należy również do bardzo pięknej techniki posługiwania się nim, by osoba masowana czuła się uszanowana i nie czuła dyskomfortu.

Specjalnie dobraną i podgrzaną mieszanką oleju natłuszcza się ciało, powodując niespotykane uczucie odprężenia i relaksu. Oliwienie ciała płynnie przechodzi w główną część masażu. Bardzo wolny ruch przedramion masażysty na ciele to najważniejsza część pracy. Najpierw wykonuje się najdłuższą część masażu, na plecach. To właśnie tam towarzyszy nam wszystkim najwięcej napięć i stresów. Później są podudzia. Po tych partiach pacjent kładzie się na plecach i przechodzimy do masażu ramion, nóg, brzucha, klatki piersiowej, karku i twarzy. Dużą uwagę poświęca się naszym zmęczonym jak i wrażliwym stopom i dłoniom oraz pracy na stawach by stały się bardziej elastyczne. Strefy intymne są nie dotykane i są zasłonięte.

3Cudownym dopełnieniem całego masażu jest chwila, w której to pacjent chce po masażu jeszcze chwilę poleżeć. Bywają chwile kiedy pacjent płacze ze wzruszenia , zasypia lub jest tak błogi, że trudno mu wstać. Odczucia i reakcje za każdym razem są inne, trudne do opisania ale warte do odczucia.

Cały masaż wykonuje jeden masażysta, ale istnieje możliwość by wykonać go w duecie na cztery ręce. Jest to coś, czego nie zapomina się już nigdy.

Techniki masażu są dość głębokie lecz nie bolesne, bardzo płynne, harmonijne i powtarzalne. Masaż Lomi pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.

Jeśli naprawdę jesteś zabiegany i brak czasu, stres powodują, że jesteś cały spięty i źle sie czujesz………poświęć chwilę dla siebie, dla swojego ciała by znowu mógł zawitać spokój i ukojenie.

Działanie Masażu Lomi lomi

Na poziomie fizycznym : Rozluźnia mięśnie i uwalnia nas od napięć powstałych podczas stresu. Poprawia krążenie krwi i wspomaga przemianę materii oraz trawienie. Korzystnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej . Zwiększa ruchliwość i elastyczność stawów. Pobudza układ limfatyczny i krwionośny.

Na poziomie energetycznym: pobudza do dalszego działania i poprawia wewnętrzny przepływ energii.

Na poziomie emocjonalnym : Pozwala nam inaczej spojrzeć na problemy życia codziennego i znalezienie sposobów na ich rozwiązanie. Pozwala usuwać lęki i obawy oraz niekiedy złe przyzwyczajenia. Często po masażu rodzi się chęć do zmian życiowych.

Na poziomie duchowym: Zwiększa rozumienie otaczającego nas świata oraz samoakceptację własnego “ja”.